İlkokul Test çöz

Hakkımızda

Testevi.com kuruluşu, öğrencilerin MEB müfredatına uygun testlere ücretsiz olarak ulaşabileceği bir sitedir. Uzmanlar tarafından özenle hazırlanan zengin içerikli ve akılda kalıcı sorular ile sınavlara en iyi şekilde hazırlanabilirsiniz. Tüm ilkokul öğrencilerinin sorumlu olduğu derslerden ve derslerde gördüğü konulardan oluşan testleri çözerek sınav ve yazılılara hazırlanabilirsiniz. LGS ve KPSS sınavları için de uygun test ve denemelerin olduğu sitemizden herkes yararlanabilir. Çünkü test çözmek, en iyi öğrenme yollarından biridir. Bunun sebebi de test çözerken soruya iyice odaklanmanız gerektiğinden ve doğru cevapları bilip bilmediğinizi görebilmenizden kaynaklanmaktadır. Sınavlara hazırlanırken soru çözmek için soru kitapçıkları kullanmak yerine Testevi.com üzerinden test çözerek öğrendiğiniz bilgileri çok daha kolay bir şekilde pekiştirebilirsiniz. Böylece tasarruf etmiş olacaksınız. Çünkü sitemiz tamamen ücretsizdir. Sadece öğrenci ve öğretmenlerin eğitim – öğretim hayatına kolaylık sağlamak amacıyla kurulmuştur. Bu sebeple sitemiz oldukça rağbet görmektedir.

Cevaplarıyla birlikte hazırlanan sorular sayesinde yanlış işaretlediğiniz şıkların doğru olanını görebileceksiniz. Böylece yanlış bildiğiniz bilgilerin doğrusunu öğrenebileceksiniz. Test sonunda, testi bitirme sürenizi ve 100 puan üzerinden kaç puan aldığınızı görebileceksiniz. Bu da ilerlemenizi takip edebilmeniz açısından size büyük kolaylık ve konfor sağlayacaktır. Çünkü; daha önceden yaptığınız testi bitirme sürenizi ve aldığınız puanı, son yaptığınız testi bitirme sürenizi ve aldığınız puanı karşılaştırabilirsiniz. Böylece kaç puan arttırdığınızı ve soruları ne kadar hızlı cevaplandırdığınızı görebilirsiniz.


Türkiye’nin en çok ziyaret edilen test çözme sitesi olan testevi.com meb müfredatına uygun testleri sizler için hazırlıyor. Test evi sitemiz sayesinde derslerinizi pekiştirerek sınavlarınıza iyi şekilde hazırlanabilirsiniz. Sitemizde yer alan testler müfredata ve konulara göre hazırlanmaktadır.