KPSS Tarih Deneme Sınavı Çöz

KPSS Tarih


Her yıl neredeyse milyonlarca insanın bir umutla belki devlet memuru olmak için girdiği bir sınav olan KPSS'nin pek çok farklı konudan oluşan farklı bölümleri vardır. Bu bölümlerden birisi de 30 adet sorudan oluşan KPSS Tarih bölümüdür.


KPSS sınavına hazırlanan pek çok insanın, diğer bölümlerle alakalı olduğu gibi tarih bölümüyle ile alakalı olarak en çok merak ettiği iki soru vardır. Onlar da KPSS tarih konularının ne olduğu ve sınavın bu kısmına nasıl çalışabilecekleridir. Gelin ve bunun cevabını, sizler için kaleme almış olduğumuz bu yazıda birlikte öğrenelim.

KPSS Tarih Konuları Nelerdir?


KPSS sınavına hazırlananların ,cevabını merak ettiği bir soru da 'KPSS tarih konuları nelerdir' sorusudur.Peki, 30 adet sorudan oluşan bu KPSS kısmında hangi konulardan tarih sorularıyla karşılaşabilirsiniz?

KPSS sınavına girecek olanların karşılabilecekleri tarih konuları arasında; İlk Türk İslam devletleri, İslamiyet Öncesi Türk Tarihi, Osmanlı İmparatorluğunda Kültür ve Uygarlık, Osmanlı İmparatorluğunun Duraklama Dönemine Girişi, Islahat ve Demokratikleşme Hareketleri, Yeni ve Yakın Çağda Avrupa Tarihi, Osmanlı'nın Çöküş dönemi, Kurtuluş Savaşına Yönelik Hazırlıklar, Milli Mücadele'de Faaliyet Gösteren Cemiyetler, Milli Mücadele Ayaklanmaları ve Düzenli Orduya Geçilmesi, TBMM'nin açılışı, Cumhuriyetin İlanı ve Atatürk İnkilapları, Çok partili hayata geçiş dönemi, Türkiye tarihi, Atatürk dönemi dış politika ve Atatürk ilkeleri, 2.Dünya Savaşı ve Sonrası Türkiye gibi çeşitli tarih konularıdır.

Sınavla ilgili olarak 'KPSS Tarih Konuları Nelerdir' sorusuna az biraz cevap verdiğimize göre, KPSS Tarih hakkında merak edilen bir başka konuya geçelim. O da'KPSS Tarih nasıl çalışılır' sorusudur.


KPSS Tarih Nasıl Çalışılır?


Biraz önce de belirttiğimiz gibi; KPSS Tarih söz konusu olduğunda, cevabı merak edilen bir soru da 'KPSS tarih nasıl çalışılır' sorusudur. Bu noktada dikkat etmeniz gereken ilk şey; kpss sınavının bilgi olduğu kadar, aynı zamanda da yorum gücünüzü ölçtüğünü hatırlamaktır.

KPSS sınavı ile alakalı olarak 'KPSS Tarih Nasıl Çalışılır' sorusu söz konusu olduğunda dikkat etmeniz gereken bir başka nokta da , sınavda çıkabilecek tarih konularını mümkün olduğunca birbirleriyle bağlantılı bir şekilde aklınızda tutmaya çalışmayı unutmamaktır. Bunu yapmanız halinde , hem sınavda bildiklerinizi daha kolay bir şekilde kullanabilir hem de sınavın bu kısmını rahatlıkla başarabilirsiniz.

KPSS Tarih Deneme Sınavı Çöz Testleri Çöz

KPSS Tarih 1. Deneme Sınavı Çöz
KPSS Tarih 2. Deneme Sınavı Çöz
KPSS Tarih 3. Deneme Sınavı Çöz
KPSS Tarih 4. Deneme Sınavı Çöz
KPSS Tarih 5. Deneme Sınavı Çöz
KPSS Tarih 6. Deneme Sınavı Çöz
KPSS Deneme Sınavı